Єврокомісія хоче виділити ядерну енергетику Франції в незалежний від енергетичного гіганта "Électricité de France" підрозділ. Франція пручається

План розділу під кодовою назвою “Проєкт “Геркулес”, запропонований спільно Єврокомісією та EDF, зазнав шквалу критики всередині самої Франції.

Об этом сообщает Русский репортер

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

Зокрема, президент Еммануель Макрон і впливові профспілки заявили, що хочуть, аби EDF залишалася єдиною групою.

Ідея про відокремлення ядерної енергетики обґрунтована тим, що ядерні реактори вимагають величезних інвестицій і заважають більш комерційно привабливим напрямкам діяльності EDF, таким як поновлювані джерела енергії і розподіл електроенергії.

При цьому, влада Франції наполягає на тому, що, дійсно, ядерна енергетика повинна бути відокремлена, проте без фактичного відділення від EDF.

Однак Брюссель та EDF відповідно до “Проєкту “Геркулес” запропонували створити на базі EDF холдингову компанію, яка не мала б операційної ролі і впливу на свої дочірні компанії.

Основною ідеєю саме такого поділу Єврокомісія вважає дотримання правил чесної конкуренції, в той час, як для французької влади важливо зберегти інтегровану структуру компанії.

Згідно з документом, будь-які дивіденди від дочірніх компаній йтимуть безпосередньо акціонерам холдингової компанії, минаючи саму холдингову компанію.

Також запропоновано, щоб керівники не могли переміщатися між холдинговою компанією і її дочірніми підприємствами, підрозділи EDF не мали централізованого об’єднання коштів, а також щоб мав місце чіткий поділ відповідних ІТ-інфраструктур, а обмін інформацією був обмеженим.

На сьогодні проєкт досі не узгоджений між Францією і Брюсселем та його офіційний текст відсутній.

Довідково: Électricité de France (EDF) – один з найбільших виробників електроенергії у світі, має у своєму підпорядкуванні 59 блоків АЕС та забезпечує електроенергією 25 млн. домогосподарств.

27 листопада 2013 року уряд України уклав угоду про розподіл продукції з компаніями Électricité de France, Eni, ТОВ “Води України” та ДАТ “Чорноморнафтогаз” щодо розробки вуглеводневих площ на шельфі Чорного моря, відповідно до якої доля EDF у проекті становить 5%.


Якщо вам подобаються матеріали ГО “Ліга антитрасту” – задонатьте!


Джерело статті: “https://factor-news.info/yevrokomisiya-hoche-vydilyty-yadernu-energetyku-frantsiyi-v-nezalezhnyj-vid-energetychnogo-giganta-electricite-de-france-pidrozdil-frantsiya-pruchayetsya/”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 64 канал Луганск - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: utmedia2@gmail.com и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top