Знайдено найдавніші з відомих сперматозоїди, застиглі в бурштині: фото

У бірманськіому шматку бурштину віком 100 мільйонів років китайські палеонтологи виявили найдавніший з відомих зразок сперми тварини.

Об этом сообщает RuGate


Про це йдеться в статті для журналу Proceedings of the Royal Society B.


Сперма належить древнім рачкам-остракодам — це двостулкові молюски розміром 0,6 міліметрів. Даний клас остракодів може виробляти сперматозоїди в 6 разів більше довжини власного тіла.


Янтар, в якому збереглися скам’янілості 39 стародавніх родичів ракоподібних, знайшли в М’янмі.


Після вивчення знахідки вчені прийшли до висновку, що злягання між парою ракоподібних сталося незадовго до того, як тварини потрапили в пастку.Довжина знайдених в бурштині сперматозоїдів складає близько 200 мкм (0,2 мм).


Ракоподібні з класу остракод (Ostracoda), мешкають в солоних і прісних водоймах по всьому світу. Функції величезних сперматозоїдів поки точно не відомі: можливо, вони утворюють "пробку" в статевих шляхах самки, заважаючи іншим самцям її запліднити.Як повідомляв "Апостроф", китайські вчені виявили в бурштині пір’я стародавнього ящера, а також паразитів на ньому.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/world/2020-09-17/naydenyi-samyie-drevnie-iz-izvestnyih-spermatozoidyi-zastyivshie-v-yantare-foto/209459”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 64 канал Луганск - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: utmedia2@gmail.com и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top